MENÜ

 



 

 

 

 

 

 

A quilling technika

 színes papírszalagokból, a papírt  (keskeny 1,5 és 3 mm-es )"élére állítva", különböző fogásokkal feltekert mintákat, ill. az ezekből készült tárgyakat jelenti.

A quilling technikához nem kell speciális papír, legfőbb feltétel a grammsúly! A túl könnyű, vékony nem tartja meg a formát, a túl vastag meg törik a tekerésnél. A legalkalmasabb a 120-130 gr-os, hobbyboltokban tónuspapírként árulják. (A fénymásoló papír csak 80 gr-os!)

A papírcsikokat  fémvonalzó mellett snitzerrel megfelelő szélességűre vághatjuk.  

A feltekerés  célszerszáma a  sodróka, amely egy  8-10 cm hosszú nyélbe fogott pici (5-10 mm), kétágú "villa". (Ezt elkészíthetjük egy zsákvarró tűből, amelynek a cérnabefűző végét leköszörűljűk és egy fanyélbe rögzítjük.)

 A sodróka a képen, az ollótól jobbra látható.

 

A leggyakoribb minta

a papírszálból tekert karika, amit különböző alakra nyomkodunk.
A karikák lehetnek:
szoros és tág, nyitott és zárt, valamint a közepük szerint koncentrikus és excentrikus.
Nyitott karika
 amelyet nem a feltekert papírszál végénél rögzítünk, vagy egyáltalán nem ragasztjuk meg a szál végét…Zárt karika amikor szabályos karikát készítünk és a papírszál végét leragasztjuk.

Szorosnak azt a karikát nevezzük, amit nem engedünk kinyílni, azonnal rögzítjük ragasztóval. (Leggyakrabban virágok közepébe használjuk, önállóan bogyóként, vagy nyitott formáját harangnyelvként. Harangot pl. úgy készítünk, hogy a karika közepét kinyomjuk.

A ragasztáshoz egyszerű papírragasztót használhatunk (hobby vagy dekupázs ragasztó). A nyitott tág karikát nagyon gyorsan kell felhasználni (felragasztani valahová), mert megváltozik a formája. Nagy gyakorlat szükséges hozzá, mert csak akkor szép, ha teljesen egyforma darabokat sikerül készíteni belőlük…

Felhasznált forrás: http://www.kreativcafe.hu/kezmuves/technikak/822-papiligr.html#

 

 

Hírek

  • Dunaszeg

    Szent György-napi állatkihajtás

    2015 április. 25-én

Asztali nézet